Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Dějiny naší říše /

Do r. 1526 jsou české dějiny volně propojeny s dějinami středoevropského regionu spolu s dějinami uherskými a dějinami alpských zemí. Po nástupu Habsburků na český trůn jsou dějiny monarchie prezentovány jako celek. Periodizace vychází z tzv. "životních cyklů" a blíží se periodizaci dějiny...

Celý popis

Hlavní autor: Pekař, Josef, 1870-1937
Další autoři: Rak, Jiří, 1947-
Médium: Elektronická kniha
Jazyk: Česky
Vydáno: Praha : Elka Press, 2011
Vydání: 2., opr. vyd.
Témata:
Štítky: Přidat štítek
Žádné štítky neexistují, buďte první, kdo přidá svůj vlastní štítek!
Shrnutí: Do r. 1526 jsou české dějiny volně propojeny s dějinami středoevropského regionu spolu s dějinami uherskými a dějinami alpských zemí. Po nástupu Habsburků na český trůn jsou dějiny monarchie prezentovány jako celek. Periodizace vychází z tzv. "životních cyklů" a blíží se periodizaci dějiny umění - doba gotická, renesanční a protireformační, doba osvícenství a revoluce. Porevoluční období nazývá Pekař "dobou císaře a krále Františka Josefa I.". Jednotlivá období jsou uvedena obecnou charakteristikou, následuje přehled politických, sociálních, hospodářských a kulturních dějin. Značná pozornost je věnována společenskému postavení církve a správním dějinám. Vše je zasazeno do širšího kontextu evropských dějin. Dějiny monarchie nahlíží autor jako souběžné dějiny českého (slovanského) a německého živlu a výsledek prolínání i střetávání zájmů obou národů.
Rakousko-uherská středoškolská učebnice dějepisu z r. 1914. Syntetická zkratka dějin zemí pozdější podunajské monarchie s důrazem na vývoj zemí Koruny české od pravěku (starověku) po počátek 20. století.
Popis jednotky: Obálkový podnázev: se zvláštním zřetelem ke královstvím a zemím v říšské radě zastoupeným
Pub. obsahuje tit. s. původního vyd. vydaného r. 1914 Historickým klubem v Praze
Fyzický popis: 209 s. : geneal. tabulky ; 22 cm
Bibliografie: Obsahuje bibliografii
ISBN: 978-80-87057-11-7