Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

My, Evropa a svět /

V první kapitole Václav Klaus vyjadřuje své zklamání z nynější společenské situace u nás, v Evropě i ve světě. Jádro knihy tvoří druhá kapitola obsahující úvahy zaměřené na důležité politické i ekonomické události ČR, Evropy i světa nebo jiná autorova oblíbená témata a problémy současnosti (např. zh...

Celý popis

Hlavní autor: Klaus, Václav, 1941-
Médium: Elektronická kniha
Jazyk: Česky
Vydáno: Praha : Fragment, 2013
Vydání: 1. vyd.
Témata:
Štítky: Přidat štítek
Žádné štítky neexistují, buďte první, kdo přidá svůj vlastní štítek!
Shrnutí: V první kapitole Václav Klaus vyjadřuje své zklamání z nynější společenské situace u nás, v Evropě i ve světě. Jádro knihy tvoří druhá kapitola obsahující úvahy zaměřené na důležité politické i ekonomické události ČR, Evropy i světa nebo jiná autorova oblíbená témata a problémy současnosti (např. zhroucení komunismu, rozdělení Československa, válka v Jugoslávii, události z 11. 9. 2001, válka v Iráku roku 2003, sílící hospodářský i politický vliv Číny, politické události v arabských zemích během roku 2011, globální oteplování atd.). V závěrečné kapitole se snaží vysvětlit, v čem spočívá "hlavní úkol naší doby."
Úvahy bývalého prezidenta věnované politickému i ekonomickému vývoji ve světě i u nás od počátku 90. let do současnosti.
Fyzický popis: 179 s. ; 25 cm
Bibliografie: Obsahuje bibliografické odkazy a rejstřík
ISBN: 978-80-253-1755-6